Wybierz produkt:

Menu

Strona główna
Produkty
Porady
Galeria
Kontakt
Mapa strony

Kliknij na wybrany produkt, aby dowiedzieć się więcej.

Markizy
Rolety
Żaluzje
Moskitiery
Okna
PCV
Aluminiowe
Drewniane
Parapety
Tkaniny do markiz
Silniki
Strona główna /Produkty /Okna / Okna PCV

Okna PCV

Wszystkie rodzaje okien DRUTEX S.A. produkowanych na bazie profili PCV wyposażone są standardowo w okucia obwiedniowe firmy MACO. Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

Okna z funkcją U (uchyłu) - podstawową funkcją okna tego typu jest funkcja uchyłu w standardzie. Na życzenie Klienta istnieje możliwość zastosowania dodatkowo zaczepu antywyważeniowego.

Okna z funkcją R (rozwierną) - podstawową funkcją okna tego typu jest rozwierność. Dodatkowo okna z funkcją R posiadają podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki, dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia co wpływa stanowczo na komfort użytkowania, 1 zaczep antywyważeniowy ograniczający możliwość wyważenia uchylonego okna z zewnątrz.

Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) - podstawową funkcją tego typu okien jest możliwość uchyłu i rozwierności. Dodatkowo okucia z funkcją RU wyposażone są w najnowsze rozwiązanie: mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm, dzięki czemu zyskujemy szybszą wymianę powietrza; podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki, dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia, co wpływa stanowczo na komfort użytkowania, 1 zaczep antywyważeniowy ograniczający możliwość wyważenia uchylonego okna z zewnątrz.

Materiał pochodzi ze strony producenta: www.drutex.com.pl